קצת עלינו

קהילתנו נוסדה בארץ ב – 1970, בעקבות חזון של מנהיגנו הרוחני – בן עמי בן ישראל ב – 1966. בחזון הוסבר לו שאנו צאצאי בני ישראל ושהגיעה העת לעזוב את ארה"ב ולחזור הביתה לארץ המובטחת.

הוא חילק את חזונו עם אחרים, שכמוהו ידעו שארץ ישראל היא הבית. מהקבוצה שהתגבשה, עזבו ראשוני קהילתנו את ארה"ב, במסע לארץ ישראל.

כמחנה מעבר, לשם טיהור והכנה לחיים החדשים, עצרו החלוצים בליבריה, ושהו שם במשך שנתיים וחצי. לאחר תקופה זאת, החלו לעלות לארץ ישראל.

מסע הנדודים שלהם בארץ כלל התיישבות בקיבוץ "מעברות", אך לבסוף מצאו בית בדימונה ויסדו את "כפר שומרי השלום".

מאז שעלינו לארץ הקודש בשנת 1969, פיתחנו תרבות תוססת המבוססת על עקרונות של חיים קהילתיים, תזונה טבעונית, רפואה מונעת הוליסטית, וסטנדרטים מוסריים גבוהים. אנו שואפים להגשים גישה הוליסטית לחיים המבוססת על צדק – יישום חוקי אלוהי הבריאה.

אנו מכנים את מעגל חיים זה – "תחום התעלות רוחנית", חשיבה והתנהגות שגורמים לשינוי ודאי במסלול הרוחני של בני אדם. זוהי רמת חיים המתאפיינת בכך שכל ההיבטים של חיינו תורמים לכושר הגופני שלנו ולאריכות ימים בלתי מוגבלת. המוזיקה שלנו מרוממת – לא משפילה. הבילוי, המשחקים והבידור שלנו מחזקים את הנפש והרוח. הקשרים החברתיים שלנו מבטאים טיפוח הדדי. הפעילות הכלכלית שלנו נמצאת בהרמוניה עם הטבע. מצאנו כי העבודה האמיתית של אלוהים היא ביטוי תרבותי. לפיכך, אנו מבינים שהבעיות הנוכחיות המטרידות את החברה המודרנית הן תוצאה ישירה של יישום צורת חשיבה והתנהגות הנוגדים את חוקי אלוהים. חזרתנו לחוקי אלוהים היא, פשוטו כמשמעה, המפתח לתהליך של התפתחות אנושית והקמתה של מלכות אלוהים עלי אדמות. 

למרות השוני, זה באמת די פשוט … וההישגים של השנים האחרונות רק חיזקו את אמונתנו בדברי הנביאים:

 וּבִימֵיהֶם שֶׁל הַמְּלָכִים הָהֵם, יָקִים אֱלֹהֵי הַשָׁמַיִם מַלְכוּת, אֲשֶׁר לְעוֹלָם לֹא תִּשָׁחֵת, וּמַלְכוּתָהּ לְעַם אַחֵר לֹא תֵּעָזֵב, תָּדֵק וּתְכַלֶּה כָּל אֵלֶּה הַמַּלְכֻיּוֹת, וְהִיא תַּעֲמֹד לְעוֹלָמִים.
דניאל ב': מ"ד

הנביאים, במיוחד דניאל וישעיהו, לימדו אותנו שמלכות זאת היא אכן ממשית. הכתובים מספרים לנו כי מלכות זאת תוקם בארץ ישראל, בתקופה שמדינות גדולות תהיינה בעלות שליטה בסצנה העולמית. מלכות זאת תתחיל כדבר זעיר כ"זרע חרדל"- קטנטן ועמום, אך בסופו של דבר היא תגדל ולא תיהרס לעולם.

כעת יש קבוצת אנשים המקודשים להגשמת נבואה זו, על-מנת שמילים אשר ניבאו בהשראת אלוהים לא תהיינה ריקות, ישראל חייבת להגשים את מטרתה הנבואית – להיות אור לאנושות – להדגים בצורה ניכרת את היתרונות בחיים על פי דברי אלוהים.